Bootcamp programistyczny – dlaczego jest skuteczny?

Nauka programowania to bez wątpienia pasjonujące zajęcie. Można uczyć się na studiach wyższych, samodzielnie lub wybierając bootcampowy kurs programowania. Bootcamp to popularna metoda nauczania, która została stworzona w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na programistów. Kluczem skuteczności jest duża ilość ćwiczeń praktycznych, które przygotowują do obowiązków na przyszłym stanowisku pracy. Taki kurs daje możliwość rozpoczęcia pracy jako junior developer. Czym charakteryzuje się bootcamp programistyczny oraz kto może wziąć w nim udział?

4Czym jest kurs bootcampowy i skąd wzięła się jego koncepcja?

Jak twierdzi wiele specjalistów z zakresu programowania, bootcamp to bardzo szybki sposób na naukę programowania. Taki kurs dedykowany jest osobom, które w krótkim czasie posiąść chcą umiejętności stricte praktyczne – w tym zawodzie są one najważniejsze.

Koncepcja bootcampu została opracowana przez amerykańskie wojsko – to intensywne ćwiczenia umożliwiając szybkie szkolenie rekrutów. Bootcamp programistyczny działa podobnie przygotowując nowych koderów do rozpoczęcia kariery w IT.

Szkoła Programowania Akademia 108 prowadzi kursy opierające się na metodzie bootcamp, a jej skuteczność potwierdzają sukcesy, jakie zdobywają studenci. Na blogu można przeczytać historie absolwentów, którzy opowiadają o tym jak udało im się znaleźć pracę po ukończeniu kursu.

Studenci zaczynają realizować praktyczne zadania już od na pierwszych zajęciach. Swoje umiejętności zwiększają również w czasie wolnym, wykonując zadania domowe oraz testy sprawdzające wiedzę.

Zalety kursu bootcampowego

Zalet kursu bootcampowego jest wiele, a najważniejsze z nich dotyczą pracy z profesjonalnymi mentorami. O pierwszej z nich wspomnieliśmy na wstępie – jest to praktyczne usposobienie zajęć. Zdaniem mentorów w pracy programisty kluczowe znaczenie mają posiadane umiejętności. Dzięki bootcampowym kurom mamy do czynienia z maksimum praktyki i szybką nauką – kursanci już po kilku zajęciach są w stanie tworzyć własne projekty. Owe ukierunkowanie sprawia, że osoby biorące udział w kursie są przygotowywane do podjęcia zadań praktycznych na przyszłym stanowisku.

Kto może wziąć udział w bootcampie?

Nauka odbywa się od podstaw, dlatego kurs ten jest dedykowany zarówno osobom początkującym, jak i tym, które chcą poszerzyć swoje horyzonty. Istotną rolę odgrywa w tej kwestii indywidualne podejście do kursanta, które pozwala na skuteczny rozwój. Kurs bootcampowy to także świetna propozycja dla osób chcących usystematyzować swoją wiedzę w sposób praktyczny.

Kurs programowania to sposób na szybkie zdobycie potrzebnych umiejętności praktycznych. Najważniejsza jest odpowiednia motywacja oraz to, ile wysiłku włoży się w regularną naukę. Możesz zostać programistą i to szybciej niż myślisz – sprawdź kurs Front End Developer w Szkole Programowania Akademia 108.

O Jan Nowicki 201 artykułów
Jan Nowicki - jestem aktywnym przedsiębiorcą, prowadzę własny biznes oraz gram na Forexie i giełdzie papierów wartościowych. Na co dzień pasjonuję się sportem i rekreacją oraz muzyką pop rockową.