Masz firmę? Sprawdź jakie urządzenie fiskalne wybrać

Masz firmę Sprawdź jakie urządzenie fiskalne wybrać

Urządzenia fiskalne służą do rejestrowania informacji o sprzedaży detalicznej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów wydanego 1 marca 2015 roku, istnieje obowiązek ewidencji na kasach bez względu na wysokość obrotów firmy. Wszyscy podatnicy, którzy prowadzą sprzedaż towarów i usług na rzecz osób fizycznych, powinni zacząć stosować kasy fiskalne, jeżeli ich obroty przekroczą 20 tys. zł lub proporcjonalnie niższą kwotę w przypadku podatników, którzy rozpoczęli działalność w trakcie roku. Trzeba także pamiętać o obowiązku  zgłoszenia zamiaru korzystania z urządzenia fiskalnego do Urzędu Skarbowego. Zawiadomienie to jest potrzebne m.in. do odliczenia lub zwrotu kwoty wydanej na zakup kasy. Zawiera ono informację o liczbie kas i miejscu ich używania. Jednak zanim spełnimy te obowiązki, warto się zastanowić jakie urządzenie fiskalne wybrać, gdyż doczekaliśmy czasów, w których w tej kwestii mamy ogromny wybór.

Mobilne kasy fiskalne

Mobilne kasy fiskalne doskonale sprawdzą się w pracy w terenie. Wyróżniają się lekkością, kompaktowym kształtem, a także łatwością w obsłudze. Dostępne na rynku są już bardzo nowoczesne kasy tego typu, które posiadają np. dotykową klawiaturę czy możliwość zapisywania kopii paragonów na karcie SD. Co więcej, przenośna kasa fiskalna może służyć również jako kasa stacjonarna.

Urządzenia z funkcją kaso-wagi

Takie kasy fiskalne pozwalają użytkownikowi na personalizację poprzez dołączenie szalki ważącej. Szczególnie polecana dla: sklepów i supermarketów spożywczo-przemysłowych, piekarni i cukierni, lokali gastronomicznych, warzywniaków, sklepów mięsno-wędliniarskich, monopolowych, pasmanterii, jubilerskich czy lokali usługowych.

Systemowe kasy fiskalne

Są to najlepsze kasy dla sklepów o dużym natężeniu ruchu, które generują duży obrót każdego dnia. W systemowych kasach fiskalnych znaleźć można takie rozwiązania usprawniające pracę na kasie: elektroniczna kopia paragonów, rozbudowana obsłudze promocji – rabaty procentowe i kwotowe, na pozycję i na paragon, współpraca z wagami i wago-skanerami oraz terminalami kart płatniczych (usługa cashback) czy obsługa do 8 walut.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne wymagają komputera i współpracującego z urządzeniem programu sprzedażowego, z poziomu którego odbywa się sprzedaż. Program, który musi być zainstalowany na komputerze zbiera informacje o obrocie handlowym i rejestruje go w pamięci drukarki fiskalnej. Wszystkie paragony i faktury muszą być wystawiane przy jego użyciu. Drukarka pełni tu jedynie rolę pomocniczą – drukuje paragony zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów.

Jak widać branża urządzeń fiskalnych jest bardzo zróżnicowana. Wybierając kasę dla swojej działalności należy się zastanowić, który wariant będzie najlepiej do niej pasował. Wszystkie wymienione tu urządzenia oraz doradztwo przy ich wyborze można uzyskać za pośrednictwem strony: https://kasyserwis.pl/.
Zarówno tradycyjne kasy fiskalne, jak i te bardziej nowoczesne, można znaleźć w zakładce: https://kasyserwis.pl/oferta/urzadzenia-fiskalne/. Przedstawione tu przedsiębiorstwo poza sprzedażą, zajmuje się również przygotowaniem kas fiskalnych do ich prawidłowego działania, szkoleniem w zakresie kompleksowej obsługi urządzeń kasowych oraz profesjonalnym wsparciem serwisowym.

 

O Jan Nowicki 34 artykuły
Jan Nowicki - jestem aktywnym przedsiębiorcą, prowadzę własny biznes oraz gram na Forexie i giełdzie papierów wartościowych. Na co dzień pasjonuję się sportem i rekreacją oraz muzyką pop rockową.