Kredyty private banking – jak uzyskać kredyt na zakup kosztownej nieruchomości?

Kredyty private banking to specjalne pożyczki bankowe przeznaczone dla zamożnych klientów, którzy chcą kupić kosztowną nieruchomość. Czy w Polsce łatwo jest samodzielnie uzyskać taki luksusowy kredyt? Okazuje się, że niekoniecznie.

Private banking (inaczej bankowość prywatna) to specjalna bankowość klasy premium, przeznaczona dla zamożniejszych klientów. Obejmuje szereg usług z dziedziny bankowości, na przykład doradztwo inwestycyjne, zarządzanie majątkiem oraz pomoc w uzyskaniu kredytu o wartości powyżej 1 mln złotych http://malychabusinessfinance.com/private-banking/.

Private banking na rynku kredytów mieszkaniowych

Współcześnie produkty finansowe w rodzaju kredytów private banking oferują niemal wszystkie popularne banki obecne w Polsce, a żeby zostać członkiem elitarnego grona najbogatszych klientów nie trzeba mieć milionów dolarów na koncie. Wystarczą regularne i stosunkowo wysokie wpływy na konto, aby bank zaoferował nam luksusowe konto osobiste czy osobistego doradcę. A jak jest z ofertą kredytów dla bogatych, czyli tzw. kredytem private banking? Okazuje się, że nie aż tak łatwo.

Jeśli chcą Państwo uzyskać w Polsce kredyt na zakup kosztownej nieruchomości, na przykład domu lub apartamentu w cenie co najmniej 1 mln zł, może okazać się to niełatwe. Dlaczego? – Ponieważ większość banków w Polsce nadal nie wie, w jaki sposób kredyty private banking powinny być procesowane. – mówi Dawid Małycha, doradca kredytowy sektora Private Banking z Małycha Business Finance. – Najczęściej popełniają błąd wyceniając mieszkania lub domy metodą porównawczą zamiast skupiać się na realnej wartości konkretnej nieruchomości.

Jak uzyskać kredyt private banking na drogą nieruchomość?

W Polsce nie jest łatwo uzyskać wielomilionowy kredyt, nawet będąc osobą zamożną. Aby bank przyznał pożyczkę w wysokości przykładowo trzech milionów złotych, wnioskodawca musi spełnić szereg warunków oraz przedłożyć dużą ilość koniecznych dokumentów.

Po pierwsze banki wymagają dla kredytów private banking wysokiego wkładu własnego. Jak wysokiego? To zależy od banku, ale lepiej mieć w pogotowiu kilkaset tysięcy złotych. Kolejnymi przeszkodami mogą okazać się zawiłości związane z tym, czy klient ma obywatelstwo także innego kraju, czy jest przedsiębiorcą posiadającym kilka nieruchomości w Polsce oraz za granicą itd.

Doradcy kredytów premium dla zamożnych osób

Ciężko jest samodzielnie się w tym wszystkim połapać, dlatego klienci szukający oferty dobrych kredytów premium często korzystają z usług doradców kredytowych wyspecjalizowanych w sektorze private banking.

Takie usługi oferuje np. Dawid Małycha z Małycha Business Finance w Warszawie http://malychabusinessfinance.com/. Duże doświadczenia bankowe pomaga mu aranżować dla klientów rozmowy z bankami często na poziomie departamentów ryzyka czy nawet zarządów banków. Kiedy zatem wszystko wydaje się już stracone lub po prostu chcemy otoczyć się profesjonalną opieką przed przystąpienie do starań o kredyt private banking, warto pozyskać pomoc fachowego doradcy kredytowego.

 

O Jan Nowicki 201 artykułów
Jan Nowicki - jestem aktywnym przedsiębiorcą, prowadzę własny biznes oraz gram na Forexie i giełdzie papierów wartościowych. Na co dzień pasjonuję się sportem i rekreacją oraz muzyką pop rockową.