Platforma 1688 – przewodnik po chińskim portalu B2B

Platforma 1688 - przewodnik po chińskim portalu B2B

Hurtowe zamawianie produktów przy pomocy platformy typu B2B o nazwie 1688.com ma bardzo duży sens. To portal przeznaczony dla chińskich hurtowników, lecz można z niego korzystać, gdy potencjalni klienci nawiążą współpracę z pośrednikami (agentami). W ten sposób można się wyposażyć m.in. w artykuły elektroniczne i gospodarstwa domowego, ale też w produkty spożywcze.

Czym jest 1688.com?

1688 com to portal umożliwiający robienie hurtowych zakupów z Państwa Środka. 1688 China to platforma obsługująca wyłącznie rynek chiński, dlatego jeśli chce się z niej zamawiać towary należy poszukać wiarygodnego i rzetelnego dostawcy. Nie da się ukryć, że 1688.com to szansa na znaczny rozwój własnego biznesu.

Jak zamówić towar na 1688?

Osoby zastanawiające się nad tym jak kupować na 1688 powinny wiedzieć, iż nie jest to zbyt skomplikowane. Wystarczy:

  • założyć konto,
  • zweryfikować dostawców,
  • wyszukać odpowiednie produkty,
  • wyliczyć wszelkie koszty.

Zakupy na 1688 realizuje się w ekspresowym tempie, lecz inwestorom przyda się znajomość języka chińskiego. Dzięki temu 1688.com spełni oczekiwania najbardziej wymagających poszukiwaczy.

Zakładanie konta na 1688.com

Zakładanie konta na 1688 to niezwykle krótkotrwały proces. Do wyboru jest konto prywatne oraz firmowe. Rejestracja na www 1688 com zaczyna się właśnie od wyboru odpowiedniego konta, a następnie zainteresowani wybierają login i hasło. Później podaje się numer telefonu i akceptuje się regulamin. Na podany numer zostanie wysłany SMS weryfikacyjny, który należy wprowadzić w specjalnie wyznaczone do tego okienko. Dzięki temu możemy rozpocząć import na 1688.

Zamawianie produktu na 1688.com

Kolejnym krokiem jest bezproblemowe wyszukiwanie towarów na 1688. Całość opiera się na tym, aby skorzystać z wyszukiwarki tekstowej lub wyszukiwać pożądane towary obrazem. Pomocny w tym zakresie okaże się doświadczony agent 1688. Dzięki temu zachodzi pewność, że klienci wyszukają odpowiednie produkty i zdołają je dla siebie zamówić. Pośrednik pomoże również w wypełnieniu formularza kontaktowego. Następnie oczekuje się na wiadomość od sprzedawcy z 1688 Alibaba China, a płatność będzie realizowana w yuanach (RMB).

Platforma 1688 – stawki celne

Jeśli klienci wiedzą już co to jest 1688.com oraz jak kupować na 1688.com wystarczy zapoznać się z aktualnymi stawkami celnymi. Można to sprawdzić za pośrednictwem systemu ISZTAR. To najkrótsza droga do pozbycia się wszelkich wątpliwości. Potencjalni inwestorzy będą mieć pewność, że nie złamali żadnych przepisów i zamówili produkty z China 1688 zgodnie z  obowiązującymi opłatami celnymi. Stawki najlepiej wyszukać poprzez tzw. kod HS. Jak widać cały proces nie powinien przysporzyć inwestorom większych trudności, dlatego opinie o 1688.com są niezwykle pochlebne. 1688.com China to platforma przeznaczona dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych importerów.

O Jan Nowicki 34 artykuły
Jan Nowicki - jestem aktywnym przedsiębiorcą, prowadzę własny biznes oraz gram na Forexie i giełdzie papierów wartościowych. Na co dzień pasjonuję się sportem i rekreacją oraz muzyką pop rockową.