Rolety, żaluzje, plisy, czyli sposób na stylową aranżację wnętrza

Od kilku sezonów we wnętrzach królują minimalistyczne aranżacje. Z tego powodu coraz częściej rezygnujemy z dużej ilości bibelotów, a na naszych półkach stawiamy tylko drobne i nienachalne ozdoby. Staramy się także pozbywać zbędnych elementów. Często również zmieniamy jedne rozwiązania na inne. Tak jest w przypadku firanek i zasłon, które przytłaczają zwłaszcza niewielkie pomieszczenia. W ich miejsce wybieramy designerskie żaluzje, rolety albo plisy, które nie rzucają się w oczy, ale stanowią skuteczną ochronę przed słońcem oraz stylowy dodatek.

Jak efektownie wyeksponować swoje okno?

Zarówno żaluzje, rolety, jak i plisy są dziś niezwykle atrakcyjną alternatywą dla firanek. Firmy produkujące systemy przeciwsłoneczne oferują je w przeróżnych kolorach i materiałach. Dodatkowo można je idealnie dopasować do każdego okna, ponieważ są wykonywane na wymiar. Dzięki temu oślepiające promienie słońca nie będą wpadały do wnętrza w gorące dni.

Jeśli wybierzesz rolety, musisz wiedzieć, że tworzone są z tkanin różnej grubości, co wpływa na ich transparentność. Jeśli chcesz, żeby do twojego wnętrza dostawało się więcej promieni słonecznych, wybierz rolety dzień-noc, które złożone są z naprzemiennie ułożonych pasów dwóch materiałów – transparentnego i zaciemniającego. Dzięki temu idealnie dopasujesz ilość światła w pomieszczeniu.

Jeśli natomiast zależy ci na czymś stylowym, wybierz żaluzje drewniane, które mają bardzo ciekawy design. Wykonywane są z naturalnego drewna, które znakomicie pasuje do każdego wnętrza. Zarówno świetnie zaciemni pomieszczenie, jak i zapobiegnie nagrzewaniu się wnętrza. Żaluzje są bardzo solidne i trwałe, występują w wielu kolorach, dlatego z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb.

Plisy sprawdzą się za to w oknach dachowych. Ich konstrukcja umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna. Możliwość regulacji ilości wpadającego światła pomoże uniknąć nagrzewania się poddasza. Firmy produkujące plisy oferują także możliwość wykorzystania dwóch rodzajów tkanin, co pozwala uzyskać ciekawy i niepowtarzalny efekt.

Jeżeli szukasz wysokiej jakości rolet, plisów lub żaluzji, zajrzyj na http://weltex.pl/#oferta. Znajdziesz tam wiele różnych rodzajów systemów przeciwsłonecznych.

Weltex – profesjonalne systemy przeciwsłoneczne

Firma Weltex  oferuje szeroki wybór systemów przeciwsłonecznych:

Żaluzje poziome:

  • Żaluzje aluminiowe
  • Żaluzje drewniane

Rolety materiałowe:

  • Rolety materiałowe w prowadnicach dzień noc
  • Rolety materiałowe w prowadnicy z maskownicą Besta
  • Rolety rzymskie
  • Rolety wolnowiszące

Plisy:

  • Plisy do okien dachowych
  • Plisy do okien typowych

Moskitiery:

  • Moskitiery drzwiowe na zawiasach i przesuwne
  • Moskitiery okienne

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą firmy i chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na http://weltex.pl/.

O Jan Nowicki 201 artykułów
Jan Nowicki - jestem aktywnym przedsiębiorcą, prowadzę własny biznes oraz gram na Forexie i giełdzie papierów wartościowych. Na co dzień pasjonuję się sportem i rekreacją oraz muzyką pop rockową.